ADNAN ÇELİK

Yönetim Kurulu Üyesi

Adnan ÇELİK

Yönetim Kurulu Üyesi

Adnan ÇELİK, 1954 Sakarya'nın Pamukova ilçesinde doğdu. İlk ve orta eğitimlerini Sakarya'da, Üniversite eğitimi için önce Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümünde, daha sonra ITÜ Elektrik-Elektronik Fakültesinde okudu ve Elektrik Mühendisi olarak mezun oldu. Marmara Üni. (İng.) Çağdaş işletme Enstitüsü'nde ve Londra EF College'de İngilizce dil eğitimi gördü.

Askerliğini Deniz Kuvvetleri'nde Yedek Subay olarak tamamladı. Evli ve iki çocuk babasıdır. Mezuniyetten itibaren serbest piyasada uluslararası düzeyde petrol, bilgisayar ve biyomedikal ürünlerin ticareti konularında mühendislik ve yöneticilikler yaptı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden İDO (İstanbul Deniz Otobüsleri A.S.), İstanbul Ulaşım A.Ş. ve İstanbul Enerji AŞ. Şirketlerinin yönetimlerinde bulundu. Bu görevleri esnasında İstanbul Kent içi deniz ve raylı toplu taşım işletmeciliğinde, evsel ve endüstriyel atıkların çevreci yöntemlerle bertaraf edilerek enerji elde edilmesinde, cadde ve tarihsel mekanların aydınlatmasında, binaların ve endüstriyel tesislerin çevreci ve enerji verimli yeşil bina olmasını sağlayan projelerde, elektrikli araçlar için şehir içi şarj istasyonu altyapısının kurulmasında, aktif olarak görev aldı. Bu esnada Türkiye Denizcilik İşletmeleri (TDİ) Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu.

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından PPP modeliyle ihale edilen ve halen yapımı süren 3.800 yataklı Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ile 2.350 yataklı İstanbul İkitelli Şehir Hastanelerinin ve OIB tarafından ihale süreçleri yürütülen TDI ve TCDD'ye ait toplam altı limanın teknik danışmanlıklarını yaptı. Türk Telekom, TTNET ve TiviBu Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulundu.

Eğitim hizmeti veren bazı STK'lara ait şirketlerin Yön. Kurullarında YK başkan veya üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

02 Mayıs 2018 tarihi itibariyle Türk Havacılık ve Uzay Sanayii'nde Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.