Tedarikçi Kalite

"Özgün ürünlere sahip ve küresel rekabet gücüne ulaşmış, Dünya markası havacılık ve uzay şirketi olmak" vizyonu ve "sürekli iyileştirme yaklaşımıyla müşteri memnuniyeti sağlamak" kalite politikası ile yola çıkan TUSAŞ, hızla büyüyen küresel pazarda, öncü kuruluşlardan olmak için, tedarik zincirini güçlendirme ve sürekli iyileştirme hedefindedir.

IAQG (International Aerospace Quality Group) üyeliği ile birlikte TUSAŞ, sadece kural uygulayıcı değil, ayrıca, Dünya'nın sayılı büyük havacılık firmaları ile birlikte kural koyucu konumuna da gelmiştir.

Yerli ve Yabancı Tedarikçilerimiz, TUSAŞ  bünyesinde üretilmekte olan İnsansız Hava Aracı, Askeri ve Sivil Uçak, Uzay, Helikopter projeleri için son ürüne etki eden parça alımı yapılan tüm firmaları kapsamaktadır.

TUSAŞ'ın halihazırda 1000'in üzerinde onaylı yerli ve yabancı tedarikçisi bulunmakta olup, TUSAŞ bu tedarikçilerinin desteği ile de büyüyerek küresel anlamda güçlü bir firma olmayı hedeflemektedir.

Buradaki amaç, otorite, regülasyonlar, standartlardan doğan isterleri, müşteri gereksinimlerini tek bir yerden tüm tedarikçilerimize hızlı ve etkin bir şekilde aktarabilmek ve tedarikçilerimizle kalite verilerini interaktif olarak paylaşabilmek için bir arayüz sağlamaktır.