Vizyonumuz

VİZYONUMUZ

Özgün ürünlere sahip ve küresel rekabet gücüne ulaşmış "dünya markası havacılık ve uzay şirketi" olmak.

MİSYONUMUZ

Havacılık ve uzay sektöründe ulusal güvenlik ihtiyacını karşılayan çözümler üretmek ve sanayinin gelişmesine öncülük etmek.

DEĞERLERİMİZ

Dürüstlük, Güvenilirlik, Yaratıcılık, Verimlilik ve Paydaş Memnuniyeti

HEDEFİMİZ : “10 YILDA 10 MİLYAR $ CİRO”

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, 2005 yılında gerçekleştirilmiş olan millileşme hareketi sonrası ilk hızlı büyüme dönemini yaşamış ve Türkiye’nin lider havacılık ve uzay merkezi olarak uluslararası alanda kendini göstermeye başlamıştır.

İç ve dış paydaşlarının memnuniyetlerini göz önünde bulunduran Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, ülkemize ve dost ülkelere savunma ve havacılık alanında birçok ürünler sunan aynı zamanda her geçen gün teknolojik yönünü ve mühendislik alt yapısını güçlendiren bir şirket olarak hedeflerine ilerlemektedir. Uluslararası alanda havacılık ve uzay şirketleri arasında 2017 yılında 61. sırada yer alan şirketimiz, 2027 yılında 10 Milyar $ ciroya ulaşacak şekilde stratejilerini oluşturmaktadır.

Vizyon ve misyonumuza ulaşabilmek için yol haritamız aşağıda verilen üç ana eksen etrafında şekillendirilmiştir. Bu eksenler; küresel firma olma yolunda ürün geliştirme, sürdürülebilirlik için gelir, kar, taahhüte bağlanmış iş hacminin sağlanması ve kurumsal süreçlerin yönetimi ile paydaşların beklentilerinin karşılanması olarak belirlenmiştir.

 

POLİTİKALARIMIZ

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

Yasal mevzuat ve diğer şartlara uyarak sürekli iyileştirme ilkesi ile çalışanlarımızın katılımını sağlayarak ve onlara danışarak, kuruluşun amacına, büyüklüğüne,  bağlamına ve İş Sağlığı ve Güvenliği risklerine ve fırsatlarının doğasına uygun, iş kazası ve meslek hastalıklarından arındırılmış sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamaktır. 

Sertifikalarımızı görmek için tıklayınız

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKASI

Teknoloji geliştiren yüksek nitelikli insan kaynağını ülkeye ve Şirketimize kazandırmak, geliştirmek, vizyon ve değerlerimize bağlı aidiyetin sürdürülebilirliğini sağlamak.

İNOVASYON VE TEKNOLOJİ POLİTİKASI

Küresel rekabet gücüne ulaşmış "dünya markası havacılık ve uzay şirketi" olma yolunda tüm paydaşlar ile işbirliği içinde inovasyon ve teknolojiyi temel kaldıraç olarak konumlandırmak.

SANAYİLEŞME POLİTİKASI

Şirketimizin temel süreç ve yetenekleri üzerine odaklanarak, temel olmayan süreçleri dış kaynak kullanımı yolu ile edinmek. Bu kapsamda yerli yardımcı sanayi kabiliyetlerini en üst seviyede kullanmak ve yeni kabiliyetler geliştirmek, entegre sistem ve özgün ürünleri destekleyen küresel bir tedarik zinciri oluşturmak.

KALİTE POLİTİKASI

Yasal mevzuat ve şartlara uyarak, sürekli iyileştirme ve ilk seferde kalite yaklaşımıyla, paydaşlarının memnuniyetini sağlamak ve daha iyiye ulaşmak.

EMNİYET POLİTİKASI

Havacılık emniyet risklerini tüm paydaşlarımızla birlikte, yasal mevzuat ve şartlara uyarak ve güvene dayalı bir ortamda yöneterek emniyet performansını sürekli iyileştirmek.

BİLGİ GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

Şirketimize ait bilgi varlıklarının gizlilik, bütünlük ve ulaşılabilirliğinin sağlanması, yasal gerekliliklerin yerine getirilmesi ve Şirket paydaşlarının bilgi güvenliği konusundaki farkındalığının artırılması için; bilgi güvenliği konularında yetkin insan kaynağı ve sürekli iyileştirme yaklaşımıyla, gerekli teknolojik çözümleri ve süreçleri tesis ederek işletmek.

ÇEVRE POLİTİKASI

Sürekli iyileştirme ilkesiyle tüm faaliyetlerin çevresel etkilerini yasal ve diğer şartlara uygun olarak azaltarak  çevre kirliliğinin önlenmesini sağlamak.

Sertifikalarımızı incelemek için tıklayınız.

ENERJİ POLİTİKASI

İlgili yasal ve diğer gerekliliklere uyarak paydaşlarının enerji verimliliği farkındalığını artırmak, enerji performansını iyileştirecek tasarım ve enerji verimli satın alma faaliyetleri ile enerji performansını sürekli iyileştirmek, enerji maliyetlerinin azaltılmasını ve uzun vadeli çevresel ve ekonomik sürdürülebilirliliğini sağlamaktır.

Sertifikalarımızı incelemek için tıklayınız

ISO 50001 Sertifikamızı incelemek için tıklayınız.

BTHYS POLİTİKASI

Şirket iş süreçleri ile uyumlu, hızlı ve güvenilir Bilgi Teknoloji Hizmetlerini, yüksek erişilebilirlik ve kalitede, sürekli iyileştirme yaklaşımında sunarak müşteri memnuniyetini sağlamaktadır.