ANKA İNSANSIZ HAVA ARACI’NIN BAŞARI HİKAYESİ SINIRLARI AŞTI

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii yayınlarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye’nin ilk İnsansız Hava Aracı projesi olan ANKA ürün ailesinin hikayesini konu alan “Sınırları Aşmak” isimli kitabı yayın dünyasına kazandırdı. ANKA’nın tasarımından geliştirilmesine ve kuvvetlerin envanterlerine teslim edilmesine kadar geçen süreçlerin özetlendiği kitapta kilometre taşı niteliğindeki gelişmeler bulunuyor.

 

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Türk havacılık ekosisteminin öncü şirketi olarak geliştirdiği platformlarında yakaladığı başarılarının hikayesinin anlatıldığı kitapları kamuoyunun ilgisine sunuyor. Bu kapsamda Türkiye’nin ilk temel eğitim uçağı HÜRKUŞ’un hikayesini konu alan “Hayalden Gerçeğe” kitabı ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin özgün bir uçak geliştirme serüveni anlatılıyor.  “Sınırları Aşmak” ile dünyanın başarılarını yakından takip ettiği İnsansız Hava Aracı ANKA ve Ailesinin Hikayesini konu alıyor.

 

“Sınırları Aşmak”tan korkmayan cesur gençlere ilham kaynağı niteliğinde olan kitapta, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii‘nin ürettiği GÖZCÜ, ŞİMŞEK, TURNA, AKSUNGUR gibi nice hava aracı hakkında bilgiler yer alırken, yeryüzünden gökyüzüne uzanan başarılar anlatılıyor.

 

ANKA’nın doğuşu için verilen karardan Tunus’a yolculuğuna kadar olan tüm serüvenini bulabileceğiniz “Sınırları Aşmak” kitabına atıfta bulunan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil “Geliştirdiğimiz hava araçlarımızın başarı hikayelerini konu alan yayınlarımıza bir yenisini daha ekledik. ANKA’nın başarı hikayesini konu alan ‘Sınırları Aşmak‘ kitabımız Türkiye’nin azim ve inançla çalışan mühendislerimizin emeklerine, hüzünlerine, sevinçlerine ve en çok da ülkelerine duydukları büyük sevgiyi anlatıyor. Hava araçlarımızla başarılarla dolu nice hikayeyi gökyüzüne yazmak için aynı azim ve kararlılıkla çalışmalarımıza devam ediyoruz“ dedi.

 

Türk Havacılık Uzay Sanayii Yayınları’ndan çıkan ve yayıma hazırlık aşamaları Optimist Yayınları tarafından gerçekleştirilen kitap TUSAŞ Shop’un yanı sıra tüm kitapçılarda yerini aldı.

 

Kitabı satın almak için tıklayınız.

 

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Hakkında

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, sabit ve döner kanatlı hava platformlarından insansız hava araçları ve uzay sistemlerine kadar entegre havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin tasarım, geliştirme, modernizasyon, üretim, entegrasyon ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde 4 Milyon Metrekare açık, 640 Bin Metrekare kapalı alanda hizmet vermeye devam ediyor. Türkiye’nin teknoloji merkezi konumunda olup; havacılık, uzay ve savunma sanayiinde küresel oyuncular arasında yer almaktadır.