T129 ATAK Helikopteri Polonya’daki İlk Uçuş Gösterisi ile Büyük İlgi Topladı

 

TUSAŞ - Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri ile Polonya'da ilk uçuş gösterisini 22-23 Ağustos 2015 tarihlerinde Radom Havacılık Fuarı'nda gerçekleştirdi. Polonya Silahlı Kuvvetleri'nin KRUK Programı'nda adaylardan biri olan T129 ATAK Helikopteri, bu gösteri ile resmi olarak Polonya Tanıtım Turu'na başlamış oldu.

 

Radom Havacılık Fuarı'nda gerçekleştirdiği uçuş gösterisiyle, Polonya semaları ile ilk buluşmasında; ziyaretçiler, T129 ATAK Helikopteri'nin performansını ve üstün manevra kabiliyetini izleme fırsatı buldu.

 

20 dakika süren gösteri uçuşunu, TUSAŞ standında gerçekleşen resepsiyona katılan, başta T.C. Polonya Büyükelçisi Yusuf Ziya Özcan olmak üzere birçok üst düzey Türk ve Polonya'lı yetkili ilgi ile izledi.

 

T129 ATAK Helikopteri, Polonya Tanıtım Turu'na 28 Ağustos 2015 tarihinde Varşova – Babice Havaalanı'ndaki Polonyalı yetkililer ve basına özel yapacağı uçuş gösterisi ve 01-04 Eylül 2015 tarihleri arasında Kielce'de gerçekleşecek MSPO Fuarı'nda statik alanda sergilenerek devam edecek.