IDEX & NAVDEX ULUSLARARASI SAVUNMA FUARI VE KONFERANSI İKİ YIL ARADAN SONRA AÇILDI: TÜRK HAVACILIK VE UZAY SANAYİİ HÜRJET‘İ ZİYARETÇİLERLE BULUŞTURUYOR

 

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, 20-24 Şubat’ta Abu Dabi’ de 16.sı düzenlenen IDEX Uluslararası Savunma Fuarı ve Konferansı’na Abu Dabi kralı Muhammed bin Zâyid bin Sultan en-Nehyan’ın misafiri olarak katılım gösteriyor. Şirket geliştirdiği milli platformları 1500m2’lik bir alanda ziyaretçilerle buluşturuyor. 


 

59 ülkeden binden fazla firmanın katılımı beklenen IDEX Uluslararası Savunma Fuarı ve Konferansı’nda  T129 Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri, ANKA, AKSUNGUR, HÜRKUŞ platformlarının yanı sıra bu yıl ilk kez uçacak HÜRJET platformunun mock-up’ları sergileniyor. Şirketin sahip olduğu tüm hava platformlarının 1/7 ölçekli maketleri de fuarda yer alıyor. 

 

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Hakkında


Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, sabit ve döner kanatlı hava platformlarından insansız hava araçları ve uzay sistemlerine kadar entegre havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin tasarım, geliştirme, modernizasyon, üretim, entegrasyon ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde 4 milyon metrekare açık, 710 bin metrekare kapalı alanda 13.000’i aşkın çalışanı ile hizmet vermeye devam ediyor. Türkiye’nin teknoloji merkezi konumunda olup; havacılık, uzay ve savunma sanayiinde küresel oyuncular arasında yer almaktadır.