TUSAS, Bu Yıl da Savunma ve Havacılık Sanayii Türkiye İhracat Şampiyonu

 

2005 yılından bu yana geliştirdiği ürünlerle küresel havacılık markası olma yolunda önemli mesafeler kat eden TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. 2011 yılından bu yana savunma ve havacılık sanayiinin İhracat Şampiyonu olma unvanını elinde tutuyor.

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi 2015 yılı verilerine göre Türkiye'nin Savunma Sanayii alanında İhracat Şampiyonu olan Şirketimize ödül, 04 Haziran 2016 tarihinde İstanbul'da düzenlenen törende verildi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımları ile gerçekleştirilen törende ödül, TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Bilgin'e Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı tarafından takdim edildi.

 

2005 yılında değişen ortaklık yapısı ile milli bir şirket olmasının ardından geçen 10 yıl içerisinde, cirosunu 10 katın üzerinde büyüterek, önemli küresel havacılık firmalarının alt yüklenicisi konumundan, kendi hava araçlarını tasarlayan Ana Ekipman Üreticisi seviyesine ulaşan TUSAŞ, bugün 1 Milyar ABD Doları'nı aşan cirosu ile dünyanın önde gelen havacılık firmaları arasında yer alıyor.

 

TUSAŞ, Türkiye 2023 Vizyonu çerçevesinde konulan "İhracatta 500 Milyar ABD Doları" hedefine ulaşılması yolunda; mevcut iş portföyünü yeni projelerle ve uluslararası işbirlikleri ile büyütmeye, yeni teknolojilerin kazanılması ile özgün ürünlerini geliştirmeye ve rekabetçiliğini artırma yolunda yatırımlar yapmaya devam ediyor.