TÜRK HAVACILIK VE UZAY SANAYİİ ENDONEZYA FUARI’NDA ASYA ÜLKELERİ İLE BULUŞUYOR

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Endonezya’nın başkenti Jakarta’nın Kemayoran bölgesinde 2-5 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Indo Defence Expo & Forum’a katılıyor. Son dönemde Asya ülkeleri ile yakın çalışmalar gerçekleştiren şirket, ürünlerinin tanıtımına ve şirketin faaliyet alanlarına yönelik standını ziyaret edecek olan heyetlerle görüşmeler yapacak.

 

Savunma Sanayii Başkanlığı’nın koordinasyonunda milli katılım ile gerçekleştirilecek fuarda Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, bölgesel iş geliştirme çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek platformlarının modelleri ile fuarda yerini aldı. Fuar kapsamında yerli ve milli imkânlarla geliştirdiği platformlarını ziyaretçilerle buluşturacak olan şirket, potansiyel iş birlikleri için heyetlerle bir araya gelecek.

Indo Defence Expo & Forum hakkında görüşlerini paylaşan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil “Asya ülkeleri başta olmak üzere bölge coğrafyasından heyetlerle görüşeceğimiz yeni bir fuara katılacak olmanın heyecanı içindeyiz. Bölge ülkeleri ile akademik alandaki iş birlikleri de dâhil olmak üzere ikili iş birliklerimizi güçlendirmeyi hedefliyoruz. Fuar süresince heyetlere sunduğumuz iş modelleri kapsamında sunumlar gerçekleştireceğiz” dedi.

 

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Hakkında

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, sabit ve döner kanatlı hava platformlarından insansız hava araçları ve uzay sistemlerine kadar entegre havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin tasarım, geliştirme, modernizasyon, üretim, entegrasyon ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde 4 milyon metrekare açık, 640 bin metrekare kapalı alanda 13.000’i aşkın çalışanı ile hizmet vermeye devam ediyor. Türkiye’nin teknoloji merkezi konumunda olup; havacılık, uzay ve savunma sanayiinde küresel oyuncular arasında yer almaktadır.