ULUSLARARASI ISIF ÖDÜLLERİNE TUSAŞ 15 ÖDÜL İLE DAMGA VURDU

 

ISIF 2020 ödülleri gerçekleştirilen çevrimiçi etkinlikte sahibini buldu. Çok sayıda temsilcinin katıldığı etkinlikte Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ISIF ödüllerinin en büyük ödülü olan IFIA Grand Prix ödülünün yanı sıra 2 altın, 3 gümüş ve 9 bronz ödül ile toplam 15 adet ödül aldı.

ISIF ödülleri kapsamında IFIA Grand Prix büyük ödülünü “Bir Eyleyici Mekanizması” ile almaya hak kazanan TUSAŞ çalışanı Fahri Buğra Çamlıca’nın yanı sıra Aykut Kutlu “Bir Hava Bilgisayarı” ve Değer Akın ile Furkan Kulak “Bir Ölçüm Düzeneği” projeleri sayesinde ISIF altın ödülünüTUSAŞ’a kazandırdı. Ar-Ge yatırımlarına hızla devam TUSAŞ, 2020 yılında ülkemizde de hissedilen pandemi döneminde dahi tüm tedbirlerini alarak faaliyetlerine devam etti. Bu kapsamda 2019 yılını 3 Milyar TL Ar-Ge harcamasına ayıran TUSAŞ,Ar-Ge personelini ise 3 bine yükseltti. Geleceğin hava araçlarını bugünden tasarlayan TUSAŞ, patent, faydalı ürün gibi kategorilerde 2020 yılının ilk yarısında geçtiğimiz yıl toplam başvuru sayısına ulaşmış oldu.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Hakkında
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, sabit ve döner kanatlı hava platformlarından insansız hava araçları ve uzay sistemlerine kadar entegre havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin tasarım, geliştirme, modernizasyon, üretim, entegrasyon ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde Türkiye’nin teknoloji merkezi konumunda olup; havacılık, uzay ve savunma sanayiinde küresel oyuncular arasında yer almaktadır.