ULUSLARARASI HAVA VE UZAY FUARI FIDAE KAPILARINI AÇIYOR: TÜRK HAVACILIK UZAY SANAYİİ GÜCÜNÜ LATİN AMERİKA‘YA TAŞIYOR


9-14 Nisan tarihleri arasında Şili’nin başkenti Santiago’da düzenlenecek FIDAE 2024 Uluslararası Hava ve Uzay Fuarı’nda (The International Air and Space Fair) Türk Havacılık Uzay Sanayii (TUSAŞ) özgün olarak tesislerinde geliştirdiği teknoloji ve platformlarını sergiliyor.

İlk kez düzenlendiği 1980 yılından bu yana Latin Amerika bölgesinin en önemli savunma fuarlarından biri konumunda bulunan FIDAE Savunma, Havacılık ve Uzay teknolojileri endüstrisinden üst düzey yöneticiler, mühendisler, hükümet yetkilileri ve ticari müşterileri bir araya getiriyor. 200 m2’lik geniş stant alanıyla fuara katılım sağlayan TUSAŞ, ziyaretçilere 5. nesil savaş uçağı KAAN, Jet Eğitim Uçağı HÜRJET, HÜRKUŞ, T129 ATAK Helikopteri, T625 GÖKBEY Genel Maksat Helikopteri, İHA ailesinden AKSUNGUR, ANKA ve ANKA III ‘ün 1/7 maketlerini sergileyecek.

 

TUSAŞ YENİ İŞ BİRLİKLERİ İÇİN LATİN AMERİKA’DA

TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil 5 gün sürecek FIDAE 2024 fuarına ilişkin yaptığı açıklamada “şirketimiz Latin Amerika bölgesinde faaliyetlerine önem vermektedir. FIDAE fuarında sadece ürünlerimizin satışına yönelik ilişkiler değil aynı zamanda partnerlik ve iş birlikleri gibi konularda da yer aldığımızı ilgili kurum ve kuruluşlara hatırlatarak görüşmelerimizi sürdüreceğiz. Bu vesileyle yeni platform ve sistemlerimizi ziyaretçiler ile buluşturacak olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Dünyanın birçok ülkesinden ziyaretçileri standımızda misafir edeceğimiz için heyecanlıyız” dedi.


Türk Havacılık Uzay Sanayii Hakkında

Türk Havacılık Uzay Sanayii, sabit ve döner kanatlı hava platformlarından insansız hava araçları ve uzay sistemlerine kadar entegre havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin tasarım, geliştirme, modernizasyon, üretim, entegrasyon ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde 4 milyon metrekare açık, 710 bin metrekare kapalı alanda 7.000 mühendis ve yaklaşık 17.000 çalışanı ile hizmet vermeye devam ediyor. Türkiye’nin teknoloji merkezi konumunda olup; havacılık, uzay ve savunma sanayiinde küresel oyuncular arasında yer almaktadır.