HÜRKUŞ ve GÖKBEY Müzikalimiz Tüm Türkiye’ye Ulaştı!

 

HÜRKUŞ ve GÖKBEY Müzikali, HÜRKUŞ 6-10 Geleceğin Yetenekleri Programı kapsamında 6-8 yaş aralığındaki çocuklara farkındalık geliştirme odaklı sergilenen müzikal tiyatro oyunudur.

Oyun, mühendis olmak isteyen çocuk karakterler ve özgün hava araçlarımızın macera ve gelişim dolu hikayesini anlatmaktadır.

2022 yılının bahar döneminde Türkiye Turnesine başlamış ve 2024 Nisan ayı itibariyle 5. etabını tamamlayarak Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Hatay’a kadar Türkiye’nin tüm şehirlerine ulaşmıştır.

HÜRKUŞ ve GÖKBEY Müzikali, beş etabı ile toplam 626 kez sergilenerek 181.250 çocuğumuzu HÜRKUŞ ve GÖKBEY ile tanıştırmıştır.

Ayrıca Müzikal, 2023 yılı Şubat ayında turne sürecinde yaşadığımız deprem sonrasında özel etap gerçekleştirerek mobil sahnesi ile depremden etkilenen 11 şehrimizde çocuklarımıza gelişim ve motivasyon dolu anlar yaşatmıştır.

Yeni döneminde de Türkiye çapında, geleceğin yetenekleri ile buluşmaya devam edecektir.

 

 

HÜRKUŞ ve GÖKBEY Müzikali

TUSAŞ’ın yürüttüğü HÜRKUŞ 6-10 Geleceğin Yetenekleri Programı kapsamında 6-8 yaş aralığındaki geleceğin yeteneklerine macera ve gelişim dolu hikayesi ile havacılık, uzay ve mühendislik alanında farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır.

 

 

HÜRKUŞ 6-10 Geleceğin Yetenekleri Programı

6-10 yaş aralığındaki geleceğin yetenekleri için uzman pedagogların ve akademisyen mühendislerin katkılarıyla hazırlanan HÜRKUŞ 6-10 Geleceğin Yetenekleri Programı, ilkokul öğrencilerinin havacılık, uzay ve mühendislik alanlarında farkındalıklarını artırmayı, hayallerini gökyüzü ve ötesine taşımayı amaçlamaktadır.