TUSAS, Avrupa İş Ödülleri Yarışmasında İlk On Firma Arasında

 

TUSAS, Avrupa’nın en prestijli yarışmasında “Yılın Şirketi” kategorisinde ilk on firma arasına girdi...

 

Ankara, 23 Kasım 2011 - Türkiye’nin havacılık ve uzay merkezi konumunda olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAS), Türkiye’yi temsilen katıldığı 2011 Avrupa İş Ödülleri Yarışması’nda ilk on firma arasına girmeyi başardı.

 

150 Milyon Euro ve üzerinde ciroya sahip şirketlerin yer aldığı “Yılın Şirketi” kategorisinde mücadele eden TUSAS, ilk aşamada ülke çapında 100’ün üzerinde katılımcı arasından 25 ülke temsilcisinden biri olarak seçildi. Daha sonra, Avrupa çapında finale kalan 10 firma arasına girmeyi başararak, “Ruban d’Honneur” (Onur Kurdelesi) nişanını almaya hak kazandı.

 

TUSAS, Avrupa İş Ödülleri Yarışmasında “Ruban d’Honneur” (Onur Kurdelesi) Alan İlk Türk Havacılık Firması Oldu

 

Havacılık sektöründe ilklere imza atan TUSAS, bu kez Avrupa’da bir ilki daha başarmanın gururunu yaşıyor. Avrupa İş Ödülleri Yarışması’nda 150 Milyon Euro ve üzerinde ciroya sahip şirketlerin yer aldığı “Yılın Şirketi” kategorisinde Avrupa’nın ilk 10 şirketi arasına girmeyi başaran TUSAS, “Ruban d’Honneur” (Onur Kurdelesi) alan ilk Türk havacılık firması oldu.

 

İş dünyasında mükemmeliyet, en iyi uygulama ve yenilikçilik konularının değerlendirildiği ve Avrupa’nın en iyilerinin seçildiği yarışmanın 22 Kasım 2011 tarihinde İspanya’nın Barcelona kentinde düzenlenen görkemli ödül törenine katılan TUSAS Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı bu prestijli ödülü tüm ekip arkadaşları adına aldı.

 

Avrupa İş Ödülleri Hakkında:

 

Bu yıl beşincisi düzenlenen ve başladığı 2007 yılından bu yana Avrupa'nın en saygın ve prestijli ödülleri arasında gösterilen 2011 Avrupa İş Ödülleri, HSBC, Infosys, RSM International ve İngiltere Ticaret Bakanlığı'nın Uluslararası Kurumu (UTKI) tarafından desteklenmektedir. 
Seçildikleri ülkenin en iyi örneklerinden biri olma şartını karşılayan aday şirketler, 11 kategoride mükemmeliyet, en iyi uygulamalar ve yenilikçilik kriterleri çerçevesinde iş, akademi, siyaset ve medya dünyasından seçkin isimlerin yer aldığı jüri tarafından değerlendirilmektedir. Yarışma, şirketlerin başarılarını Avrupa çapında kanıtlaması için önemli bir fırsat olarak kabul edilmektedir.