TUSAŞ STARTUP FİRMALARI İLE BİRLİKTE İŞ MODELLERİ OLUŞTURACAK

 

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), yaklaşık 20 Startup firması ile bir araya geldi. TUSAŞ, Startup firmalarının çevik yapısı ve çözüm yollarındaki etkinliği çerçevesinde iş modelleri oluşturacak.

 

Bilişim ve teknoloji alanlarında yaklaşık 20 Startup firması ile bir araya gelen TUSAŞ, dünyaya örnek olacak çalışmalar yapmayı hedefliyor. Bu kapsamda TUSAŞ, bünyesinde gerçekleştirilen projeler ve ihtiyaç duyduğu alanlarda firmalarla ortak çalışmalar yürütecek. Hali hazırda yazılımdan üretime yardımcı sanayinin gelişimini önceleyen çalışmalara her alanda katkı sunan TUSAŞ, geliştireceği sistemde startup firmalarının etkin rol alması için çalışmalarına hız verecek. Böylece startup firmalarını havacılık ekosistemine dahil ederek firmaların potansiyel gelişimlerine ve nitelikli iş gücüne doğrudan katkı sunacak.

 

 

 

Startup firmalarını Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’nda ziyaret ederek potansiyel işbirlikleri kapsamında TUSAŞ’a davet eden TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil şunları söyledi: “ Startup firmalarımız ile yeni iş modelleri geliştirerek, TUSAŞ açısından yeni bir sürece gireceğiz. Birlikte, dünyaya örnek bir çalışma göstermek için modeller geliştireceğiz. Bu tip genç, dinamik ve çevik firmalarımızın, havacılık eko sistemine dâhil edilmesi çok önemli bir yer taşıyor. Bu birlikteliğin oluşması için elimizden gelen çalışmaları yaparak, ülkemizin teknolojik ekosistemine de güçlü bir katkı sağlamayı istiyoruz.”

 


Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Hakkında


Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, sabit ve döner kanatlı hava platformlarından insansız hava araçları ve uzay sistemlerine kadar entegre havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin tasarım, geliştirme, modernizasyon, üretim, entegrasyon ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde 4 Milyon Metrekare açık, 640 Bin Metrekare kapalı alanda hizmet vermeye devam ediyor. Türkiye’nin teknoloji merkezi konumunda olup; havacılık, uzay ve savunma sanayiinde küresel oyuncular arasında yer almaktadır.