MALEZYA BAŞBAKANI MOHAMAD, SSB EV SAHİPLİĞİNDE TÜRK SAVUNMA SANAYİİ SEKTÖRÜYLE BİR ARAYA GELDİ

 

Malezya Başbakanı Yab Tun Dr. Mahathir MOHAMAD, Türkiye ziyaretinde Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ev sahipliğinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın da katılımlarıyla Türk savunma sanayii şirketleri ile bir araya geldi. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin tesislerinde gerçekleşen ziyarette Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından Malezya ile Türk savunma sanayii şirketleri arasında olası işbirliklerini kapsayan bir sunum gerçekleştirildi.

 

Türk Savunma Sanayiini tanıtan SSB sunumunun ardından Malezya Başbakanı MOHAMAD, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin tesislerini gezerek, özgün geliştirilen platformlar hakkında bilgi aldı. Yapılan fabrika turunun ardından Malezya Başbakanı MOHAMAD, başta ANKA olmak üzere ATAK ve HÜRKUŞ’un uçuş gösterilerini izledi.

 

Malezya Başbakanı MOHAMAD ile yapılan görüşme ve olası işbirlikleriyle ilgili Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir şunları söyledi: “Mart ayında Malezya’da düzenlenen LIMA 2019 fuarında Sayın Başbakan ülkemiz savunma sanayiine büyük ilgi göstermiş, firmalarımızı tek tek ziyaret etmişti. Bugün gerçekleştirdiği ziyarette de iki ülke savunma sanayii alanındaki işbirliği fırsatlarını konuşma imkânı ve kabiliyetlerimizi gösterme imkanı bulduk. Geçmişte olduğu gibi Dost ve Kardeş ülke Malezya ile stratejik işbirliğimiz artarak devam edecektir.”