TUSAS ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Eğitim İşbirliği Yapacak

 

İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAS) arasında İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencilerinin iş hayatını tanımaları, gözlemlemeleri ve uygulamadaki işleyişi görmelerini sağlamak adına protokol imzalandı.

 

Yapılan protokole göre İstanbul Ticaret Üniversitesi, lisansüstü programları için belli bir kontenjan dahilinde TUSAS çalışanlarına yüzde 100 oranında indirim imkanı sunacak. Üniversite buna ek olarak, Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenecek sertifika programlarında, TUSAS çalışanlarıyla, eş ve çocuklarına yüzde 50 oranında indirim uygulayacak. TUSAS faaliyette bulunduğu iş sektöründe,İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencilerine staj imkanı sunacak. Protokolü imzalayan TUSAS Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Nazım Ekren, yapılan işbirliğinin eğitim alanında büyük bir önem taşıdığını vurguladı.

 

TUSAS Genel Müdürü Doç.Dr.Temel Kotil, "İmzalanan bu protokol çerçevesinde öğrencilere staj imkanı sağlayacak kurumumuz personeli ayrıca İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde lisansüstü programlara katılım fırsatı yakalayacak. Böylece, personel ve öğrencilerimizi geleceğe sağlam adımlarla hazırlayacağız. İki kurum arasındaki bu işbirliği öğrencilerimiz için çok büyük şans kapısı yaratacak" dedi.

 

İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekren ise anlaşmaya ilişkin şunları anlattı: "Türkiye'nin güzide kurumu ile yapılacak bu işbirliğinin üniversitemizi gururlandırdığını söylemek isterim. Üniversitemiz kuruluş felsefesi ve yaklaşımında, ticaret ve finans alanları her ne kadar önde gözükse de mühendislik alanında da farkındalık üretecek adımlar atmak istiyoruz. Yapılan işbirliğinin üniversitemizin perspektifini, akademisyenlerimizin bilgi birikim ve tecrübelerini artıracağına eminiz. Mühendislik fakültesi öğrencilerimizin staj süresince bilgi ve tecrübelerini artırmasını da temenni ediyorum."