SAHA EXPO KAPILARINI AÇIYOR: TÜRK HAVACILIK VE UZAY SANAYİİ HÜRJET VE ATAK 2’Yİ ZİYARETÇİLERLE BULUŞTURACAK

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 25-28 Ekim 2022 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan SAHA Expo Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayii Fuarı’na katılacak. Dünya’da bir ilke imza atılacak olan fuarda 1 Kasım 2022-15 Şubat 2023 tarihleri arasında Metaverse ortamında Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin geliştirdiği milli platformlar da ziyaret edilebilecek.

 

Bu yıl bir çok uluslararası fuarda ürünlerini sergileyen Türk Havacılık ve Uzay Sanayii,  57 ülkeden binden fazla firmanın katılımı beklenen Saha Expo fuarında 2023 yılında gökyüzü ile buluşacak HÜRJET ve Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri platformlarının mock-up larını ziyaretçilerle buluşturacak. Hava platformlarının modellerinin tümünün yer alacağı standında ayrıca bir uzay alanına da yer alacağı stantta, Yeni Nesil Elektrikli Haberleşme Uydusu (Small GEO), Türksat 6A ve GÖKTÜRK Y modelleri sergilenecek.

 

SAHA Expo kapsamında gerçekleştirilecek panellere şirketin üst düzey yöneticileri de konuşmacı olarak katılacak. 26 Ekim 2022 tarihinde 15.00 – 16.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek “Savunma ve Güvenlik Alanında Uluslararası İş Birliği“ panelinde Genel Müdür Yardımcısı Dr. Uğur Zengin ve 27 Ekim 2022 tarihinde 11.00-12.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek “Oyun Değiştiren Teknolojilerden Oyun Kurucu Teknolojilere”  isimli panelde ise Genel Müdür Prof. Dr. Temel Kotil konuşmacı olarak yer alacak.

 

Saha Expo öncesi görüşlerini paylaşan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil “SAHA Expo her geçen yıl bu alanda gerçekleşen organizasyonlar arasında uluslararası bilinirliği artan bir organizasyon. Emeği geçenleri tebrik ediyorum. Fuar kapsamında standımızı ziyaret edecek olan çok sayıda heyet ile görüşmeler gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Ülkemiz için hayırlı olsun” dedi.

 

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Hakkında

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, sabit ve döner kanatlı hava platformlarından insansız hava araçları ve uzay sistemlerine kadar entegre havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin tasarım, geliştirme, modernizasyon, üretim, entegrasyon ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde 4 milyon metrekare açık, 640 bin metrekare kapalı alanda 12.000’i aşkın çalışanı ile hizmet vermeye devam ediyor. Türkiye’nin teknoloji merkezi konumunda olup; havacılık, uzay ve savunma sanayiinde küresel oyuncular arasında yer almaktadır.