BOEING’DEN TUSAŞ’A “TESLİMAT” VE “KALİTE” ÖDÜLÜ

 

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), stratejik ortağı BOEING tarafından son 12 aydaki teslimat ve kalite performansı ile tebrik alarak “BOEING Premier Bidder Programı”na katılma hakkı kazandı. TUSAŞ, hak kazandığı bu program sayesinde hem yeni iş teklif süreçlerinde hem de iş geliştirme faaliyetlerinde öncelikli olarak değerlendirilme avantajı sağlayacak.

 

TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, BOEING tarafından verilen ödüle ilişkin şunları anlattı: “Premier Bidder Programı’na dahil olabilmek BOEING ile olan işbirliğimizi çok özel bir konuma getiriyor. Güven, teslimat ve hıza dayalı yıllardır stratejik ortağımız olan BOEING’den bu denli önemli bir ödül almak bizleri bir kez daha gururlandırdı. Ürünlerimizi son teknolojik kalitede üreterek ve teslimatlarımızı zamanında gerçekleştirerek çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

 

Özellikle BOEING projelerinde son 1 yıldır teslimat ve kalite performansını uluslararası boyutta kanıtlayan TUSAŞ, uzun yıllardır iş birliğini sürdürdüğü stratejik ortağı BOEING tarafından yeni bir ödüle layık görüldü. 2020 yılında Boeing-787 Elevator, Cargo Barrier ve Horizontal Leading Edge Projeleri başta olmak üzere BOEING projelerinde gerçekleştirilen yüzde 100 kalite ve teslimat performansı BOEING tarafından “Gold Skor “ olarak bildirilmişti. 2021 yılı ve önümüzdeki yıllarda da “Gold” teslimat ve kalite performansı ile devam ederek başarılarının devamını sağlayan TUSAŞ, “BOEING Premier Bidder Programı” ile yeni bir ödül daha kazanmış oldu.


Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Hakkında


Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, sabit ve döner kanatlı hava platformlarından insansız hava araçları ve uzay sistemlerine kadar entegre havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin tasarım, geliştirme, modernizasyon, üretim, entegrasyon ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde Türkiye’nin teknoloji merkezi konumunda olup; havacılık, uzay ve savunma sanayiinde küresel oyuncular arasında yer almaktadır.