Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., HÜRKUŞ ile İstanbul Airshow’da

 

TUSAŞ-Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.  bölgenin en büyük sivil havacılık fuarı olan İstanbul Airshow'da sertifika sürecini tamamlayarak Türk Havacılık Tarihi'ne imzasını atan Milli Gururumuz HÜRKUŞ ile yer alıyor.

Bugün başlayan etkinliğin açılışını gerçekleştiren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, TUSAŞ Standında bulunan HÜRKUŞ'u ziyaret ederek bilgi aldı. Standımızda misafirlerimizi TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Bilgin ve Yönetim Kurulu üyeleri ağırladı. Hv.K.K. Plan Prensipler Başkanı Tuğg. Reha Ufuk Er de standımızı ziyaret edenler arasındaydı.

Uluslararası arenada yolcu uçaklarının kritik gövde yapısalları alanında tek kaynak üretici ve risk paylaşımcı ortak olarak yer alan, Airbus, Boeing, Bombardier, Lockheed Martin, Spirit ve Northrop Grumman gibi dünyanın en büyük savunma ve havacılık firmalarına ihracat gerçekleştirerek, sivil havacılık pazarındaki konumunu güçlendiren ve iş payını arttıran TUSAŞ, Airshow süresince dünya devi havacılık şirketleri ile yaptığı işbirlikleri ve sivil havacılığa hizmetlerini anlatacak.

Ayrıca katılımcılar, TUSAŞ standında bulunan pilot kartoneti ile fotoğraf çekerek, #GururumuzHurkus hashtagi ile sosyal medyada paylaşım yapabilecek.

"Türkiye'nin Havacılık ve Uzay Merkezi TUSAŞ, İnsansız Hava Aracı Sistemi ANKA, Yeni Nesil Eğitim Uçağı HÜRKUŞ, Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri T129 ATAK ve Keşif Gözetleme Uydusu GÖKTÜRK gibi ana platform ve sistemlerin geliştirme ve seri üretim faaliyetlerinin yanında; dünya devi şirket ortaklıklarını başarıyla yürüterek, küresel havacılık markası olma yolunda hızla ilerliyor.