TUSAS Kapılarını Halka Açtı

 

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'nın (TSKGV) 25'inci kuruluş yıldönümü münasebetiyle TSKGV'nin çoğunluk hisselerine sahip olduğu dünya markası havacılık teknoloji merkezi konumunda olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ), 27 Eylül 2012 tarihinde kapılarını ilk kez halkın ziyaretine açtı.

 

Küresel bazda aranan ve tercih edilen bir "Dünya Markası Havacılık Teknoloji Merkezi" konumunda olan TUSAŞ'ı gezmek isteyen vatandaşlar, sabah saatlerinden itibaren şirketin Kazan'daki üretim tesislerine kabul edildi. TUSAŞ'ın faaliyetleri hakkında uzmanlardan bilgi alan 7'den 70'e ziyaretçiler, daha sonra rehberler eşliğinde yüksek teknoloji ürünü makine ve teçhizatla donatılmış modern tesislerini gezdi. 

 

Sabit ve döner kanatlı hava platformlarından insansız hava araçları ve uzay sistemlerine kadar entegre havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin tasarım, geliştirme, modernizasyon, üretim, entegrasyon ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde Türkiye'nin teknoloji merkezi konumunda olan TUSAŞ, dünyanın yüz büyük savunma sanayii kuruluşu arasında yer almaktadır. Şirkette, 1500'ü mühendis olmak üzere yaklaşık 4500 kaliteli ve deneyimli personel çalışmaktadır.