European Business Awards Yarışmasında TUSAS Başarısı

 

Türkiye’nin havacılık ve uzay merkezi konumunda olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAS), European Business Awards 2011 (2011 Avrupa İş Ödülleri) Yarışması’na özel davetle Türkiye’yi temsil etmek için katılmıştır.

 

TUSAS, yarışmaya 150 Milyon Euro ve üzerinde ciroya sahip şirketlerin yer aldığı “Business of the Year” kategorisinde katılmış ve ülke çapında 100’ün üzerinde katılımcı arasından 25 ülke temsilcisi arasına girmeyi başarmıştır. Bu başarıya yönelik sertifika, 13 Haziran 2011 tarihinde İstanbul’da düzenlenen törende TUSAS Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı’ya takdim edilmiştir.

 

Söz konusu yarışmanın bir sonraki aşamasında TUSAS, kendi kategorisinde Avrupa’nın en önde gelen şirketleri arasında finale kalan10 firma arasına girmeyi başarmış ve “Ruban d’Honneur” (Onur Kurdelesi) nişanını almaya hak kazanmıştır.

 

İş dünyasında mükemmeliyet, en iyi uygulama ve yenilikçilik konularının değerlendirildiği ve Avrupa’nın en iyilerinin seçildiği yarışmanın finali 07 Eylül 2011 tarihinde Londra’da, HSBC Bankasının Merkezi’nde gerçekleştirilmiştir. TUSAS Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı tarafından gerçekleştirilen sunum sırasında TUSAS, aralarında 48’inci Belçika Başbakanı Yves Lterme ve BP Pazarlama Başkanı Luc Bardin gibi önemli isimlerin yer aldığı büyük jüri karşısına çıkmıştır. TUSAS, artık kategorisindeki diğer ülke temsilcilerini geride bırakarak 22 Kasım 2011 tarihinde açıklanacak olan büyük ödülü alabilmek için gün saymaktadır.